Ręczne statusy zamówień wspomagające pakowanie i wysyłkę

W programie Rexoft Allegro Linker zamówienia oznaczane są statusami zgodnymi z aktualnym postępem w obsłudze. Wyróżniamy następujące statusy:

Ręczne statusy zamówień wspomagające pakowanie i wysyłkę

Zamówienia pobrane z Allegro.pl na początku otrzymują status NO (Nowe). Operator przegląda każde zamówienie i przygotowuje paczkę, czyli kompletuje pozycje z tego zamówienia. Po przygotowaniu paczki oznacza je jako PA (Pakunek). Gdy przejrzy wszystkie lub część nowych zamówień przefiltrowuje listę zamówień zaznaczając status PA i eksportuje zamówienia do systemu księgowego, w którym wystawia paragon lub fakturę. W przypadku, gdy eksport nie powiedzie się (np. brakuje powiązań między aukcją a produktem w systemie księgowym), to zamówienie otrzymuje status NK (Niekompletne). Oznacza to, że trzeba sprawdzić zamówienie i wykonać czynności opisane w polue Komunikat. Jeżeli zamówienie zostało przekazane do systemu księgowego to otrzyma status PK (Wyeksportowane) lub KS (W systemie księgowym). Po wystawieniu faktury VAT w systemie księgowym i aktualizacji statusu zamówienia w programie powinno ono otrzymać status ZA (Zakończone). W tym momencie obsługa zamówienia kończy się.

Program używany jest przez wielu sprzedających, którzy wysyłają dziennie po ponad 200 paczek. Zebrane uwagi od naszych klientów zostały wdrożone w nowej wersji programu. Aktualnie oferowany przez nas program jest jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku. Zapraszamy do przetestowania działania programu.

Wypróbuj aplikację zanim kupisz - to nic nie kosztuje

PRZETESTUJ ZA DARMO